Protokol 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutladı

AK Parti Muğla Milletvekili M. Yavuz Demir, 30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü dolayısıyla yayımladığı mesajında; “30 Ağustos Zaferi, özellikle bugün ülkemizin birliğine, dirliğine, bu topraklardaki varlığına kasteden şer odakları için ders olmalıdır” dedi.

Adalet ve Kalkınma Partisi Muğla Milletvekili M. Yavuz Demir mesajında; “30 Ağustos Zaferi, özellikle bugün ülkemizin birliğine, dirliğine, bu topraklardaki varlığına kasteden terör örgütleri ve şer odakları için ders olmalıdır” ifadelerini kullandı.

Zaferi, milletimizin en zor koşullarda kazandığını hatırlatan Demir, “30 Ağustos Zaferi aziz milletimizi parçalamak ve devletimizi işgal etmek isteyen devletlere karşı Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları tarafından,  yokluk içinde, en zor koşullarda ve her şeyin bittiği sanılan bir dönemde gerçekleşmiştir.

Aziz milletimiz, onurlu mücadelesiyle, vatan sevgisinin büyüklüğünü tüm dünyaya kanıtlamış, bağımsız yaşamak isteyen birçok ulusa da yol göstermiştir. Zaferin ardından Milletimiz, dayanışmasıyla bütün dünyaya anlamlı bir mesaj vermiş, gelişen demokrasisi, güçlü ekonomisi, tarihi ve kültürel birikimiyle bölgesinin ve dünyanın ışık saçan ülkelerinden biri haline gelmiştir.” dedi.

Ülkemizi parçalamak isteyen odaklara da mesaj veren Demir, “ Ülkemizin bu kutlu yürüyüşünden alıkoymak isteyen terör örgütlerinin hain saldırılarına aldırmadan, ihanet çetelerini bozguna uğratarak, birlik, beraberlik ve dayanışma içinde mücadelemiz sürecektir. 30 Ağustos Zaferi, özellikle bugün ülkemizin birliğine, dirliğine, bu topraklardaki varlığına kasteden terör örgütleri ve şer odakları için ders olmalıdır.” ifadelerini kullandı.

Demir, mesajını, “Ebediyen bağımsızlığımızın sürdürülmesi için, bu toprakları kanlarıyla sulayan vatan evlatlarına layık olmanın inancı ve gayreti ile milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü’nü en kalbi dileklerimle tebrik ediyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bu vatan uğrunda şahadet mertebesine yükselen şehitlerimizi, gazilerimizi ve Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarımızı  bu vesileyle de bir kez daha  rahmet ve minnetle anıyorum.” ifadeleriyle sonlandırdı.

AK Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan: “30 Ağustos 1922 tarihinde Dünya tarihinde görülmemiş bir mücadele ile kazanılan Büyük Zafer,  şanlı tarihimize altın harflerle yazılmıştır.  Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün büyük savaş dehası ile kazanılan bu zafer istiklal ve istikbalimizin en önemli kilometre taşlarındandır.”

AK Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan mesajında; “Tüm Dünya görmüştür ki; Türk’ün azim ve karalılığı karşısında durabilecek hiçbir güç yoktur. Vatan, bayrak aşkı ve milli şuur ile kazanılan Başkomutanlık Savaşıyla kadim milletimiz; birlik beraberliğinden ve istiklalinden en zor koşullarda dahi vazgeçmeyeceğini bir kez daha kanıtlamıştır.  Şanlı bayrağımızın özgürce dalgalanmasını, minarelerimizden beş vakit ezan sesi duyulmasını sağlayan ve bize bu cennet vatanı emanet eden başta Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere tüm şehitlerimizi saygı, minnet ve rahmetle anıyoruz. Mekanları cennet, ruhları şâd olsun. Bayramımız kutlu olsun” dedi.

AK Parti Muğla Milletvekili Gökcan yayınladığı mesajda şu ifadelere yer verdi:

Ya İstiklal ya izmihlal parolası ile çıkılan kutsal yolda Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ve silah arkadaşlarının öncülüğünde 30 Ağustos Başkomutanlık Meydan Muharebesi kazanılmış ve düşmanın ilerleyişi durdurulmuştur.

İşgal altındaki topraklarımız temizlenmiş ve bağımsızlık mücadelemiz büyük zaferle taçlanmıştır.

Şehitlerimizin canları kanları ile bizlere emanet ettiği Cumhuriyetimize, bayrağımıza, ezanımıza, vatanımıza her zamankinden daha fazla sahip çıkmalı ve gözümüz gibi korumalıyız.

Necip Milletimizin feraseti,  azmi ve gayreti ile ülkemiz; güçlenmekte, gelişmekte ve Atatürk’ün hedef koyduğu muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkma yolunda kararlı ve emin adımlarla ilerlemektedir.

Türk Milleti, 30 Ağustos’ta olduğu gibi tarihin birçok döneminde iç ve dış tehditlere maruz kalmıştır.  FETÖ Terör Örgütü tarafından gerçekleştirilen 15 Temmuz hain darbe girişimine ve emperyalist heveslere karşı istiklalini ve istikbalini korumayı başarmıştır.

Günümüzde de, içeriden ve dışarıdan saldırılarla karşılaşmaktayız. Tüm bu saldırılara karşı koyacak güç ve iradeye sahibiz. Bu inanç ile Genel Başkanımız Liderimiz Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde 2023 hedeflerine ulaşmak için bıkmadan, yorulmadan, durmadan çalışmaya devam ediyoruz.

Cumhuriyetimizi sonsuza kadar yaşatmak, ekonomik, siyasi ve sosyal olarak ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine taşımak için kararlılıkla çalışıyoruz. Ülkemizi bu kutlu yürüyüşünden alıkoymayacaklardır.  Birlik, beraberlik ve dayanışma içinde mücadelemiz sürecektir. İhanetleri ve kurulan tuzakları bir bir bozguna uğratmaya devam edeceğiz.

Bir asır önceki hain hevesleri taşıyanlar bilmeli ki ülkemizden bir çakıl taşı dahi koparamayacaklardır.

Bu vesile ile Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Taarruz’un Başkomutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve dava arkadaşlarını rahmet ve minnetle yâd ediyor, tüm şehitlerimize ve gazilerimize Allah’tan rahmet diliyorum.

30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun.

Muğla Valisi Orhan Tavlı’nın 30 Ağustos Zafer Bayramı mesajı:

“Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün liderliğinde Aziz Türk Milletinin ve kahraman ordumuzun verdiği onur mücadelesinin sonucunda ülkemizin kurtuluşunu ve bağımsızlığını müjdeleyen 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 99. Yıldönümünü kutlamanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz.

26 Ağustos 1922 tarihinde Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Başkomutanlığında başlayan Büyük Taarruz, birlik ve beraberlik içerisinde, kardeşlik ruhuyla çok zor koşullar altında verilen çetin mücadelenin ardından zaferle taçlanmıştır. 30 Ağustos tarihte; inancın zafere dönüştüğü büyük bir kahramanlık örneği ve bağımsızlık destanı olarak yerini almıştır.

Aziz Milletimizin üstün gayret ve fedakarlıkları sayesinde kazanılan Şanlı Zafer’den aldığımız ilham ve cesaretle; ülkemizin bölünmez bütünlüğünü, vatanımızı ve bayrağımızı korumak, Cumhuriyetimizi ilelebet payidar kılmak ve ülkemizi her alanda daha aydınlık bir geleceğe taşımak için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz.

Büyük Zaferin 99. Yıldönümünde Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere vatanı ve milletinin istiklali ve istikbali için canını ortaya koyarak bize bu toprakları vatan kılan tüm şehitlerimizi ve ebediyete irtihal etmiş gazilerimizi rahmetle ve minnetle anıyorum.

30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun.”

Başkan Gürün 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı Kutladı

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün 30 Ağustos Başkomutan Meydan Muharebesi ve Zafer Bayramı’nı kutlayan bir mesaj yayımladı.

30 Ağustos’un dünya tarihini değiştiren, Türk ulusunun kurtuluş günü olduğunu söyleyen Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr.Osman Gürün umudu bu topraklarda bağımsızlık ateşi ile tekrar yeşerten Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e çok şey borçlu olduklarını belirtti.

“30 Ağustos Atatürk ile umudun Anadolu topraklarında tekrar yeşerdiği tarihtir.”

Başkan Gürün; “Dünya tarihi sayfalarında birçok savaş ve mücadeleyi barındırır. Dünya devletlerinin bir araya gelerek bir ulusu paylaşmak istemesi ve o devleti yönetenlerinde bu işgalcilerle işbirliği yapıp ülkeyi teslim etmesi ender görülen bir olaydır. Bundan 99 yıl önce Anadolu toprakları güçlü devletlerin işgaline uğramış, her devlet belirli bir bölgeyi işgal etmiş, işbirlikçiler de manda ve himaye zihniyeti ile bu işgale göz yummuşlardır. Çanakkale’yi geçilmez yapan, Sakarya Meydan Muharebesi’nde Türklerin geri çekilişin durduran, büyük bir zafer kazanan dünya tarihini değiştirecek askeri deha ve başkomutan Atatürk bağımsızlık ateşi ile yanan Türk ulusunun umudu olmuştu. Atatürk Sakarya savaşından sonra düşmanı tamamen yurttan atmak için Büyük Taarruz’u planlamaya başlamıştı. Anadolu’nun cesur, gözüpek, fedakar insanları kendilerinden kat ve kat büyük düşmanı Başkomutan Atatürk’ün önderliğinde vatan topraklarından söküp atacağına inanıyordu. Öyle de oldu. Atatürk’ün dediği gibi; “Türk’ün gerçek Kurtuluş güneşi 30 Ağustos sabahı bütün parlaklığıyla doğacaktır.

19 Mayıs’ta Samsun’da Atatürk ile başlayan bağımsızlık mücadelesi 30 Ağustos’ta zaferle sonuçlandı. İşte bu yüzden 30 Ağustos Kuvayi Milliye’dir, Türk ulusunun cesareti, fedakarlığı, Anadolu’nun gücüdür, bir ulusun zaferidir. 30 Ağustos Gazi Mustafa Kemal Atatürk’tür. Dünya tarihini değiştiren, mazlum ülkelere umut, Türk ulusunun kuruluş günü olan 30 Ağustos Zafer Bayramı’mız kutlu olsun” dedi.

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat’ın, 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı şöyle:

“Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde 30 Ağustos 1922’ de zaferle sonuçlanan Başkomutanlık Meydan Savaşı ile topraklarımız işgalden kurtarılmış, milletimiz hürriyet ve bağımsızlık içinde yaşama onuruna kavuşmuştur.

Türkiye Cumhuriyeti’ne giden yolda önemli bir dönüm noktası olan 30 Ağustos Zaferi, emperyalist güçlere karşı korkusuzca direnen Türk Milleti’nin büyük başarısıdır. Türk Milleti, Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde kendisini tarih sahnesinden silmek isteyenlere en güzel cevabı vermiş, zaferle sonuçlanan Başkomutanlık Meydan Savaşı ile vatan topraklarımız düşman işgalinden kurtarılmıştır.

Hem cephede hem de çağdaşlaşma yolunda her zaman birlik ve beraberlik içinde verilmiş olan bu büyük mücadeleleri bir an olsun dahi aklımızdan çıkarmadan vatanımızı korumak, Atatürk’ün izinden ayrılmadan cumhuriyetimize ve bağımsızlığımıza sonsuza dek sahip çıkmak hepimizin ortak sorumluluğudur.

Bu duygularla Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, bu toprakları vatan yapan tüm kahramanlarımızı rahmet ve minnetle anıyor, tüm vatandaşlarımızın 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı kutluyorum.”

- Haber Milas, Gündem bölümünde yayınlandı
https://habermilas.com/haber/7683582/protokol-30-agustos-zafer-bayramini-kutladi