Zafer Bayramı kutlu olsun

Milas’ta 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla Kaymakamlık tarafından resmi kutlama programı, Belediye tarafından da fener alayı yürüyüşü ve konser düzenlenecek.

Milas Kaymakamlığı tarafından düzenlenecek olan resmi kutlama programı 30 Ağustos 2021 Pazartesi günü saat 9.30’da Atatürk Anıtı’na çelenk sunma töreni ile başlayacak. Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlama programının ilk bölümü sona erecek. Saat 9.45’te Milas Kaymakamlık makamında tebriklerin kabulü yapılacak. Saat 10’da Atapark’ta gerçekleştirilecek kutlama programının ikinci bölümünde Milas Kaymakamı, Garnizon Komutanı ve Milas Belediye Başkanı halkın ve törene katılanların bayramını kutlamasının ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşımız okunacak. Tören, günün anlam ve önemine ilişkin konuşmanın yapılması ve öğrenciler tarafından günün anlamına dair şiirlerin okunması ile sona erecek.

30 Ağustos Zafer Bayramı’nda Milas’ta Gülay rüzgarı esecek

30 Ağustos Zafer Bayramı birbirinden farklı programlarla Milas’ta coşkuyla kutlanacak.

Milas Belediyesi 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda birbirinden farklı etkinliklerle yurttaşlara bayram coşkusunu yaşatacak. 30 Ağustos Pazartesi günü saat 21.30’da Atapark Meydanı’nda ünlü şarkıcı Gülay sahne alacak. Büyük Zafer’in 99. yıl dönümünde sahne alacak olan Gülay, çok dinlenen birbirinden güzel şarkılarıyla Milaslılara bayram coşkusunu doyasıya yaşatacak. Milas Belediyesi ayrıca aynı gün saat 19.30’da Atapark Meydanı’nda Fener Alayı yürüyüşü düzenleyecek.

“Bu Coşkuyu Hep Birlikte Yaşayalım”

Bayram coşkusunu yaşamak isteyen tüm Milaslıları bu etkinliklere davet eden Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, “30 Ağustos ülkemiz için en önemli dönüm noktalarından bir tanesi. Türkiye Cumhuriyeti’ne giden yolda önemli bir dönüm noktası olan 30 Ağustos Zaferi, emperyalist güçlere karşı korkusuzca direnen Türk Milleti’nin büyük başarısıdır. Milletimiz, Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde kendisini tarih sahnesinden silmek isteyenlere en güzel cevabı vermiş, zaferle sonuçlanan Başkomutanlık Meydan Savaşı ile vatan topraklarımız düşman işgalinden kurtarılmıştır. Bizler de bu büyük zaferi birbirinden güzel etkinliklerle kutlayacağız. Büyük Zafer’in yıl dönümü etkinlikleri kapsamında ülkemizin sevilen sanatçılarından Gülay, Milas’ımızda sahne alacak. Bayram coşkusunu doyasıya yaşayacağımız konsere ve öncesinde gerçekleştireceğimiz fener alayına tüm yurttaşlarımızı davet ediyorum. Bu coşkuyu hep birlikte yaşayalım” dedi.

- Haber Milas, Gündem bölümünde yayınlandı
https://habermilas.com/haber/7683654/zafer-bayrami-kutlu-olsun