Süslü Kadınlar Bisiklet Turu

2013 yılından bu yana her yıl düzenli olarak gerçekleştirilen Süslü Kadınlar Bisiklet Turuna Milaslı bisikletçiler de destek veriyor.

Milas Süslü Kadınlar Bisiklet Grubu Temsilcisi Filiz Acar, 19 Eylül Pazar günü saat 17’de, Atapark'ta yapılacak etkinliğe Milaslı Bisikletseverleri davet ederek; “Hem Bisikletlerimizi rengarenk süsleyeceğiz, hem de kendimiz en renkli kıyafetlerimizle Atapark'ta olacağız” dedi.

“19 Eylül Pazar günü Türkiye'de ve dünya'da 150'den fazla il ve ilçede düzenlenecek Süslü Kadınlar Bisiklet Turunda  binlerce kadın aynı anda pedal çevirecektir” diyen Filiz Acar; “Süslü Kadınlar Bisiklet Turu, Dünya Otomobilsiz Kentler Günü kapsamında bisikletin günlük hayatın bir parçası olduğuna dikkat çekmek amacıyla düzenleniyor. Kadınların toplumda daha fazla görünürlüğünü sağlamak, kendilerini temsil etmelerine fırsat vermek ve güvenli bisikletin altyapı talebini pekiştirmek için her yıl bu tarihte Süslü Kadınlar Bisiklet Grubu olarak meydanlarda oluyoruz” açıklamasında bulundu.

- Haber Milas, Spor bölümünde yayınlandı
https://habermilas.com/haber/7793883/suslu-kadinlar-bisiklet-turu