Deva yönetimine iade-i ziyaret

Deva Partisi Milas İlçe Başkanı Süleyman Demirtaş ve arkadaşları, parti binasının girişinde misafirlerini karşılarken, Başkan Tokat ve beraberindekilerine hoş geldiniz dediler.

“FARKLILIKLARIMIZ ZENGİNLİĞİMİZDİR”

Gerçekleşen ziyaretin amacını açıklayan Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat; “Aslında bu ziyareti daha önce yapacaktık ancak pandemi koşulları ve kısa bir süre yaşadığımız orman yangını felaketi nedeniyle gecikmiş bir ziyarettir.

Öncelikle size ve arkadaşlarınıza bulunmuş olduğunuz görev nedeniyle hayırlı olsun diyoruz. Hepimizin farklı siyasi görüşleri olabilir. Önemli olan ülkenin ve milletin asgari müştereklerinde aynı noktada durabilmektir.

Bugün ülkemizin içinde bulunduğu durumdan kimse memnun değil. Hatta AKP’liler de memnun değil. Çünkü onlarda battıklarının farkındalar. Ne yazık ki parlamenter sistemden tüm yetkinin tek bir kişiye verildiği bu sisteme geçişle birlikte ülkenin kötü gidişatı da hız kazandı. İçi süslü laflarla bu milletten yetkiyi aldılar ancak bugün gelinen noktada kararın ne kadar yanlış olduğu da ortaya çıktı.

Bugüne kadar yapılmış her seçim önemliydi ancak erken veya 2023’te yapılacak seçimler bundan önceki hepsinden çok daha önemli. Halk sandıkta bir karar verecek. Sonucu hep birlikte görecek ve seçmenin verdiği karara saygı duyacağız. Demokrasiye inancın ve saygının gerekliği budur.

Deva Partisi olarak siz de Türk siyasetine mutlaka yeni bir heyecan ve renk getireceksiniz. Bu doğrultuda sizlere başarılar diliyoruz” dedi.

“KARARLI ADIMLARLA YOLUMUZDA YÜRÜYORUZ”

Kuruluşlarından bugüne ülke genelindeki teşkilatlanma çalışmalarının hızlı bir şekilde yürütüldüğünü söyleyen Deva Partisi Milas İlçe Başkanı Süleyman Demirtaş; “Sayın Genel Başkanımız Ali Babacan ve parti kurmayları bir yandan Türkiye’yi karış karış gezerek vatandaş buluşmalarını yaparken, bir yandan da il ve ilçe kongrelerine katılıyorlar.

İlçe yönetimi olarak karşılaştığımız birçok vatandaş partiye kaydolmak istiyor ancak kimi iş kaygısı, tayin veya başka nedenlerle bunu yapamıyor. Ancak eminiz sandığa gittiğinde kararını vermiş olarak gidecek.

Parti olarak bugüne kadar bir anket yaptırmadık. Yapılan anketlerde 5.8 ila 6.8 arasında oy oranımız görülüyor. Biliyorsunuz Cumhur İttifakı ortakları seçim barajı 7 olsun, 5 olsun tartışması yapıyor. Sayın Erdoğan 7 olsun derken, Sayın Bahçeli 5 olsun diye ısrar ediyor. Galiba Sayın Bahçeli yüzde 7’ye ‘yetmez ama evet’ diyecek. Şimdi seçim barajı ister 5, ister 7 olsun, Deva Partisi olarak baraj altında kalmayacağız.

Parti programlarımız hemen her gün halka belli başlıklarla anlatılıyor. Karşılığını da vatandaştan alıyoruz. İnandığımız yolda kararlı adımlarla yürüyoruz. Elbette son karar Türk halkınındır” diyerek, Başkan Tokat ve beraberindekilere nazik ziyaretleri için teşekkür etti.

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat’a ziyaretinde, CHP Milas İlçe Başkanı Tüze Çetinkaya ve Milas Belediyesi Özel Kalem Müdürü Arda Varol da eşlik etti.

- Haber Milas, Gündem bölümünde yayınlandı
https://habermilas.com/haber/7793997/deva-yonetimine-iade-i-ziyaret