Ortaca Belediyespor ve Gümüşlük BAL’da yok

2021-2022 futbol sezonu BAL Ligi’nin başlamasına çok az bir süre kala, ilimizi BAL Ligi’nde temsi edecek olan takımlardan Muğlaspor ve Yatağanspor, BAL Ligine katılacaklarını Muğla ASKF’ye bildirirken, 5 sezondur BAL Ligi’nde yer alan, yılların futbol takımı Ortaca Belediyespor ve 2 sezon önce Süper Amatör Küme Ligi şampiyonu olan Gümüşlük Gençlikspor, BAL ligine katılmayacaklarını ASKF yönetimine bildirdi.

Sahada değil masada düştük

5 sezondur BAL Ligi’nde ilimizi temsil eden siyah beyaz renklerin temsilcisi Ortaca Belediyespor, 2021-2022 sezonunda BAL Liginde yer almayacağını açıkladı.

Ortaca Belediyespor Kulübü yönetim ekibi tarafından; “BAL Ligine katılmak için çok mücadele ettik ancak bürokrasiyi ve bütçeyi aşamadık” açıklaması yapıldı.

Ortaca Belediye Başkanı ve bazı meclis üyelerinin BAL Ligine katılmama isteklerinin ağır geldiğini belirten Ortaca Belediyespor yönetimi; “Sahada değil masa düştük” açıklaması yaparak, Ortaca’da bir dönemin bittiğini vurguladılar.

Son olarak 2017-2018 futbol sezonunda BAL’ı Yatağanspor’un ardından tamamlayarak, dönemin Süper Amatör Küme Ligi şampiyonu Yeni Milasspor ile Muğla Atatürk Stadyumunda Play Off maçı oynayan ve müsabakadan 2-1 galibiyetle ayrılarak BAL Liginde yoluna devem etme hakkını kazanan Ortaca Belediyespor, artık BAL Liginde yer almıyor.

Son şampiyon Gümüşlük BAL’da yok

2018-2019 futbol sezonunda Muğla Süper Amatör Küme Ligi’nde şampiyon olan Bodrum Gümüşlük Gençlikspor’da BAL’a katılmayacağı kararını resmen Muğla ASKF yönetimine bildirdi.

BAL’a katılma süresinin 2 Eylül’den 9 Eylül’e uzatılmasına rağmen, Ortaca Belediyespor ve Gümüşlük Gençlikspor belirtilen tarihlere kadar BAL’a katılma kararlarını ASKF yönetimine bildirmediler.

2020-2021 sezonunda da BAL Ligine katılmayan ancak Futbol Federasyonunca verilen bir kararla liglere katılımı yeni sezona ertelenen kulüpler arasında bulunan Gümüşlük Gençlikspor, yeni sezonda da BAL’da olmayacağını resmen bildirmiş oldu.

2021-2022 futbol sezonunda ilimizi BAL Liginde Muğlaspor ve Yatağanspor temsil edecek.

Süper Amatör Küme Şampiyonu Play Off oynayabilir

BAL Liginde Muğla’nın takım sayısının iki olması nedeniyle 2021-2022 sezonunda Süper Amatör Küme Ligi’nde şampiyon olan futbol takımı, BAL’da ki iki takımımızdan ligi arka sırada bitirenle BAL’a çıkma play off maçı oynayacak.

Ancak pandemi nedeniyle BAL’a katılan takım sayılarının artması sonucu sezon sonunda BAL Ligi statüsünde değişiklikler olabilir.

Futbol Federasyonu tarafından alınacak yeni kararlar ile Muğla Bölgesinde de BAL statüsünde değişiklik olabilecek.

Sezon öncesi bu kararların açıklanmasıyla Muğla Süper Amatör Küme Ligi şampiyonu takımın, direkt olarak Play Off maçı oynamadan BAL’a çıkıp çıkmayacağı daha sonra belli olacak.

- Haber Milas, Spor bölümünde yayınlandı
https://habermilas.com/haber/7835903/ortaca-belediyespor-ve-gumusluk-balda-yok