MİDOSK doğa yürüyüşlerine başlıyor

Doğayla ve kendisiyle barışık, kişisel egolarından arınmış, çevreci ve doğa tutkunu olan herkesi kulübün etkinliklerine beklediklerini belirten Milas Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü Başkanı Baki Çetinkaya; “Bildiğiniz gibi pandemiden dolayı doğa yürüyüşü ve kamp etkinliklerimize ara vermiştik. Bu süre içinde önemli günlerde sınırlı da olsa birkaç etkinlik yaptık. Önümüzdeki hafta sonundan itibaren yani 03 Ekimden itibaren doğa yürüyüşlerimize başlıyoruz.

Bildiğiniz gibi bizler; doğaya zarar vermeden bir çevreci ruhuyla etkinliklerimizi yapıyoruz. Doğada bulunduğumuz süre içinde kesinlikle çöplerimizi doğada bırakmıyor, aynı zamanda başkaları tarafından bırakılmış çöpleri toplayarak en yakın yerleşim yerindeki çöp konteynırlara bırakıyoruz. Yangın riski olan yerlerde kesinlikle ateş yakmıyor, katılımcılarımızın sigara içmesine dahi izin vermiyoruz. Doğadaki her davranışımız disiplin ve düzen içerisindedir. Bizler doğanın gönüllü bekçileri ve koruyucularıyız.

Kulübümüz ilçe merkezinde Atatürk Kültür Merkezinin yanında olup, binamızda eğitim ve toplantılarımızın yanında üyelerimizle bir araya gelmekteyiz. Kulübümüz her hafta Çarşamba günleri saat 20:00-22:00 saatleri arasında açıktır

03 Ekim’den itibaren başlayacağımız etkinliklerle ilgili bilgilendirmeleri Milas Dağcılık resmi Facebook ve Instagram sayfalarımızda duyuracağız.

Yeni dönemde de aynı ruhla etkinliklerimize devam edeceğiz. Doğayla ve kendisiyle barışık, kişisel egolarından arınmış, çevreci ve doğa tutkunu olan herkesi kulübümüze etkinliklerimize bekliyoruz” dedi.

- Haber Milas, Gündem bölümünde yayınlandı
https://habermilas.com/haber/7846638/midosk-doga-yuruyuslerine-basliyor