Derince, Kandak ve Selimiye fırtınadan etkilendi

Milas’ta bugün saat 14’te başlayan kuvvetli sağanak yağışın ardından Derince, Kandak ve Selimiye mahallelerinde meydana gelen şiddetli fırtınadan dolayı evlerin çatısı uçtu, ağaçlar devrildi. Derince Mahallesi'nde 15 ev hasar gördü.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün uyarılarının ardından Milas’ta etkili olan kuvvetli rüzgar ve şiddetli yağmur sebebiyle bazı mahalleler de çatılar uçtu, ağaçlar kökünden söküldü, elektrik direkleri devrildi. Fırtına sebebiyle yaralanan olmazken, çok sayıda bölgede maddi hasar oluştu.

Milas’a bağlı ardından Derince, Kandak ve Selimiye mahallelerinde etkisini gösteren fırtına sebebiyle evlerin çatısı uçarken, birçok ağaç ve elektrik direkleri devrildi. Mesailerine aralıksız devam eden itfaiye ve belediye ekipleri, devrilen ağaçlarla uçan çatıları bulundukları yerlerden kaldırma çalışması başlattı.

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat fırtınadan Derince Mahallesi’nde incelemelerde bulundu. Başkan Tokat, Belediye olarak tüm ekiplerin sahada olduğunu belirterek; “Bugün bir yağmur ve fırtına bekliyorduk. Ama böylesine büyük bir felaket beklemiyorduk. Özellikle Derince, Kandak, Karşıyaka ve Selimiye mahallelerimizde fırtına etkili oldu. Ençok hasar Derince Mahallesi’nde görünüyor. Bir can ya da mal kaybının olmaması sevindirici ama gördüğümüz tablo çok korkutucu. Bir hayvan damı yüzlerce metre ilerideki evlerin üzerine giderek hasar meydana getirmiş. Yaklaşık 15 evde hasar meydana geldi. Muhtarımızın haber vermesiyle Kandak ve Derince mahallelerine ekiplerimizi gönderdik. Asıl şiddetli yağmur Cuma günü gelecek. Vatandaşlarımızın daha fazla zarar görmemesi için burada gerekli müdahaleleri yapmamız gerekiyor. Milas Belediyemizin tüm birimleriyle buradayız. Tespitlerimizi yaparak derhal öncelikli, acil müdahalelere başlayacağız” dedi.

- Haber Milas, Gündem bölümünde yayınlandı
https://habermilas.com/haber/7963640/derince-kandak-ve-selimiye-firtinadan-etkilendi