Yaşanan fırtına felaketini yerinde tespit etmeye çalıştık

Milas olmak üzere bölgemizde başlayan şiddetli yağış, dolu ve beraberindeki fırtına, ilçeye bağlı birçok mahallede ciddi hasara yol açtı. Birçok evin, hayvan barınağı olarak kullanılan ahırların çatılarının uçtuğu, ağaçların devrildiği, zeytin ağaçlarının zarar gördüğü, doğal afetin ardından, Kaymakamlık, Belediye ve diğer ilgili kurumlar gibi İYİ Parti Milas İlçe Teşkilatı da bölgeye giderek, durumu yerinde inceledi ve vatandaşlara geçmiş olsun dileklerini ilettiler. İlçe Başkanı Kasım Özkan, durumu bir rapor halinde genel merkeze ileteceklerini sözlerine ekledi.

İYİ Parti Milas İlçe Başkanı Kasım Özkan; “Yaşanan fırtına felaketini yerinde tespit etmeye çalıştık. Elbette çok acıklı hikayerle de karşılaştık. Doğal olarak meydana gelen felaketten etkilenen, hatta geçtiğimiz aylarda Karadeniz Bölgemizde meydana gelen sel felaketlerini hatırladıklarını ve kendilerin de böyle bir durumla karşılaşma ihtimalleri olduğunu düşündüklerini ifade eden mahalle sakinlerine geçmiş olsun diyerek, yapılacak hasar tespit çalışmalarının ardından en kısa zamanda yaşanan mağduriyetin ortadan kaldırılacağını söyledik.

Bizim bölgedeki incelemelerimiz sırasında bir yandan Milas Belediyesi’ne bağlı ekipler, bir yandan AYDEM görevlileri ve diğer ilgili kurum personelinin canla-başla vatandaşa yardımcı olmaya çalıştıklarını, meydana gelen olumsuzlukların izlerini silmeye çalıştıklarını gördük. İşte bu milleti, bu devleti büyük yapan da budur. Zor zamanlarda siyaseti, başka sorunları bir tarafa bırakan büyük ülkemizin kadim milleti, çaresizlere çare olmaya çalışırken, mağdur olan insanımıza yalnız değilsiniz mesajını da en güzel şekilde vermişlerdir.

Biz de hem felaketi yaşayan vatandaşlarımıza geçmiş olsun dedik, hem de bölgede çalışan görevlilere kolaylıklar dileyerek emekleri için teşekkür ettik.

Yüce Rabbim bir daha böyle felaketleri ülkemize ve milletimize yaşatmasın” diyerek, yapılan çalışmaları bir rapor halinde genel merkeze ileteceklerini sözlerine ekledi.

- Haber Milas, Gündem bölümünde yayınlandı
https://habermilas.com/haber/7970043/yasanan-firtina-felaketini-yerinde-tespit-etmeye-calistik